Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

4 díl: ABY VÁM NEKAPALO NA MAJÁK - HYDROIZOLACE STŘECHY

V tomto dílu se pobavíme o hydroizolaci plochých střech pomocí folií. Folie mohou být pohledové v různých barvách, zakryté kamínky, ozeleněné nebo přímo pochozí či pochozí na dřevěné terase či dlažbě.

Folie hydroizolační střešní (asfaltové, mPVC,EPDM )

Tyto folie jsou vystaveny dlouhodobému zatížení od slunce, vody, sněhu a ledu a větru. Pro opravy je střecha přístupnější, většinou je pochozí a s malým sklonem. Důležité je celkový návrh střecha se všemi detaily. Řešit správně napojení na atiky, komína atd až na stavbě jen tmelem není nejlepší. Pozor - nezaměňovat typy folií! Některé jsou pro ukotvení, jiné pro přitížení kamínky či zelenou střechou.

Asfaltové folie jsou snadno svařitelné plamenem, takže je svařuje kdekdo, dá se snadno opravit, přivařují se na podklad, který se penetruje asfaltovým lakem. Tloušťka bývá 4mm. Většinou mají v sobě tkaninovou vložku a posyp barevnými kamínky. Mají malou difusní propustnost! Často se používá i víc vrstev.

mPVC folie Tloušťka bývá 1, 2 mm a víc, každý mm stojí dost peněz navíc. Folie se plošně nevaří na podklad, obvykle se ukládá mezi vrstvy geotextilie (filc). Svařují se buď automatem – ideální a zaručený spoj, nebo ruční horkovzdušnou pistolí - je třeba zkušenost. Srovnatelné řešení jako s asfaltovými foliemi. Mají dobrou difusní propustnost! Nesmí přijít do styku s polystyrénem. Používají se systémové poplastované plechy, na kterých se folie ukončuje přivařením. Folie jsou vhodné oblastech se znečištěným ovzduším, pro svou lepší chemickou odolnost.

EPDM Tloušťka bývá 1,5mm, folie je ohebná, hodně průtažná, odolná. Svařuje se buď na stavbě - je třeba zkušenost, nebo se objednává již v celé ploše od výrobce a na stavbě se jen roztáhne. Nejtrvanlivější řešení, málo obvyklé, hůře dostupný materiál, chybí systémové oplechování pro ukončení folie.

Kontaktujte nás

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze