Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

5 díl: NENÍ DESKA JAKO DESKA, TYHLE DO GRAMOFONU NEDÁTE

Moderní stavitelství a bydlení se různých desek neobejde. Nejrozšířenější jsou na bázi sádry - sádrokartony a na bázi dřeva - dřevotřísky. Jsou však i jiné desky, které jsou pro různé použití vhodnější než ty nejznámější. Zveme vás na prohlídku desek...

Deskové materiály konstrukční (dřevěné,cementové,sádrové)

Desky na bázi dřeva štěpkové jsou oblíbené pro svou lehkost, dobrou zpracovatelnost, cenovou dostupnost, všestranné využití pro pevnost a pružnost. OSB desky jsou částečně odolné vlhkosti, použitelné jako konstrukční desky na vyztužení stěn, podlah, střech. Nezakryté použití na fasádě vede k postupnému rozlupování desky. Částečně jsou desky difusně otevřené a léta už se používají jako parobrzdy místo folií. Nevýhodou je množství lepidla v deskách. Často jsou desky nevhodně instalované jako podklad pod fasádní zateplení.

Desky na bázi dřeva homogenní (DHF) Lehké, pevné, pružné, odolné vlhkosti nahradí podstřešní difusní folie, difusně otevřené, výborně se hodí jako podklad pod fasádní zateplení nebo uzavření stěny pod odvětranou fasádou místo difusní folie. 

Desky na bázi cementu jsou nehořlavé, těžké, hůře zpracovatelné a manipulovatelné. Jsou tvrdé a křehké. Nejsou difusně otevřené. Mohou být vystaveny povětrnosti. Používají se i jako odvětrané fasádní obklady. Speciální desky jsou určeny do hodně vlhkých prostor.

Desky na bázi sádry sádrokartonové (sádra mezi papírem) se používají k obkladům stěn v interiéru (příčky,stěny,stropy), lehké, dobře zpracovatelné nožem, při nedodržení technologických postupů často spoje desek a kouty praskají, nehořlavé, zlepšují akustiku, průměrná tvrdost a odolnost desky

Desky na bázi sádry sádrovláknité (sádra s rozemletým vláknem, bez papíru napovrchu) stejné použití jako sádrokarton navíc můžou plošně ztužit stěny a příčky jako desky na bázi dřeva, vyšší váha, vyšší odolnost a pevnost desky než má sádrokarton, vysoká tvrdost a odolnost proti proražení, vyšší požární výdrž, difusně otevřené, výborně se hodí jako podklad pod fasádní zateplení.

Slámokartonové panely desky pro záklop stěn, stropů a příček z lisované slámy v kartonu, špatně hořlavé, těžké, dobrá akustika, téměř bez lepidel, difusně otevřené, možno použít i jako podklad pod fasádní zateplení

Kontaktujte nás

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze