Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

6 díl: ABY DŮM DLOUHO PRESENTOVAL MAJITELE - OMÍTKY

Fasáda je vizitkou domu a dům je vizitkou majitele. Dnes, kdy je většina fasád zateplená je třeba dbát na použití těch správných materiálů pro jednotlivé vrstvy. Občas se opravují fasády i docela nových domů. Prvotní ušetření majiteli přineslo mnohem nákladnější opravu. Po neblahé zkušenosti s levným řešením už není cena za zaručené řešení s garantovanou životností tak velká, jak se zdála. Holt zkušenost. 

Omítky  (minerální, organické)

Pro zaručený výsledek a dlouhou živostnost vaší fasády je vhodnější použít certifikované systémy výrobců tzv.ETICS. Je to sice dražší řešení, ale celkově bezpečnější a trvanlivější než sestavování fasády s různých dostupných (nejlevnějších) výrobků a pak doufat, že to vyjde. Opravy jsou pak mnohem dražší než napoprvé dobře udělaná fasáda s kvalitních materiálů, které si „rozumí“.  Vyplatí se použít dostupné lišty a profily, které hezky esteticky vyřeší různé detaily fasády a prodlouží životnost fasády, samozřejmě že lze všechno řešit i silikonem. Ale už vám někdo řekl že si máte za 2 roky spáru přetmelit? Protože UV záření od sluníčka silikonu nesvědčí? Pokud tmelit, tak polyuretanovým nebo MS polymerovým tmelem. Vždy se ujistěte, že je určen do venkovního prostředí! Přeci nechcete, aby vám po pár letech zatékalo kolem parapetů a jiného oplechování do fasády.  

Minerální omítky jsou na bázi cementu, vápna a písku případně s barevnými pigmenty. Obvykle jsou dodávány v pytlích. Jsou hodně difusně otevřené. Většina výrobců, doporučuje finální omítku natřít fasádní barvou. Pak je třeba použít kvalitní co nejvíce difusně otevřenou.

Organické omítky jsou na bázi různých chemických látek jako je silikon, akrylát, draselné vodní sklo a minerálních plniv (písek + pigmenty).  Nejvíce difusně otevřené jsou silikátové, dostatečně jsou otevřené silikonové, jako nedostatečně otevřené jsou hodnoceny akrylátové omítky.

Podkladní stěrky a lepidla mají různé vlastnosti a použití, vždy je třeba vědět co na co použít.  Ke každému materiálu výrobce vydává technické listy, kde popisuje na jaké použití je výrobek určen. Tím garantuje úspěšné použití materiálu a životnost celé aplikace. Na co zbytečně experimentovat a pak se divit, že to opadalo, když ještě včera to tak pěkně drželo? Šetřete peníze i čas.

Kontaktujte nás

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze