Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

7 díl: AŽ SE HOSTINSKÝ ZEPTÁ: „KDO JE TADY NA PLECH?“

Oplechování se nevyhne žádné stavbě, vyplatí se tedy něco o plechu vědět. Stejně jako u folií je důležitá tloušťka plechu a také tloušťka povrchové úpravy (zinkování nebo nátěru). Samotný materiál a jeho další povrchová úprava určuje životnost plechu. 

PLECHY - ŘEŠENÍ STŘECHY.jpg

Plechy

Oplechování se nevyhne žádné stavbě, vyplatí se tedy něco o plechu vědět. Stejně jako u folií je důležitá tloušťka plechu a také tloušťka povrchové úpravy (zinkování nebo nátěru). Plechy se dnes nejčastěji spojují lepením spec.lepidly které vytváří pružný spoj, který se hýbe s plechem a nepraskne. Někdy se plechy k sobě letují/pájí. Mnoho klempířských výrobků se dnes již vyrábí strojně (krytiny, svody a žlaby, parapety, fasádní prvky).

Pozor: plechy se nesnáší s vybranými materiály a některé kovy ani mezi sebou. Vzniklá reakce vede z rychlému zničení plechu nebo jeho uchycení (vrutu,hřebíku,příponky).

Pozinkovaný plech, nejběžněji se používá. Kdo preferuje delší životnost a estetiku nechť volí plech s povrchovou úpravou barvou. Tyto barvy se podle kvality – životnosti liší. Liší se i strukturou povrchu. Za malý příplatek lze získat i více než 10let životnosti plechu navíc.

Titanzinek vypadá jako pozink, nerezaví ale oxiduje (šedne) nic moc estetika, ale dlouhá životnost dobrá cena, za velký příplatek se dá koupit plech již zoxidovaný. Ten vypadá moc pěkně. Brání zarůstání mechu na střeše.

Měď, velmi trvanlivý materiál, nerezaví ale oxiduje (tmavne) pěkná estetika, nejvyšší cena. Brání zarůstání mechu na střeše. Plech se dobře platí ve výkupu, tak se plechy a svody kradou.

Hliník , měkký ale velmi trvanlivý materiál, nerezaví ale oxiduje (šedne), nic moc estetika, často se tedy barví, vyšší cena. Musí se kotvit hliníkovými vruty nebo hřebíky.

Poplastovaný plech (Viplanyl), žárově zinkovaný plech na který je natavená vrstva PVC; využívá se na systémové lišty střešních hydroizolačních systémů na bázi mPVC, tyto fólie se na plech horkovzdušně přivaří, vytvoří tak pružný vodonepropustný spoj, lišty se k podkladu mechanicky kotví

Kontaktujte nás

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze