Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

CHYTRÉ CHATY

neotřelý design v souznění s přírodou 

Češi jsou národem chatařů a současná situace k pořízení rekreačního objektu téměř vyzývá. Všem, kteří hledají kvalitu, originální a funkční design souznící s přírodou, představuje společnost Chytrý dům ve spolupráci s architekty 0,5 Studio trojici originálních dřevěných typizovaných chat.  Každá z nich poskytuje snadný únik do přírody od jara až do podzimu, má specifický jasně daný tvar i koncept a vzájemně je pojí neotřelý čitelný design, profesionální provedení, jednoduchost a soběstačnost.

Chata I –KOSTKA

Racionální tvar dvoupodlažní kostky je ideální volbou pro rodinu. Přízemí je koncipováno jako společný prostor pro vaření, stolování i odpočinek, za chladnějších dní doplněný uklidňujícím praskáním v kamnech. Dominantním prvkem jsou velké prosklené plochy, jejichž odsunutím docílíte maximálního propojení interiéru s exteriérem a spojení s přírodou. Patro pak slouží především pro spánek a uložení osobních předmětů a samozřejmostí je základní hygienické zázemí.

Kostka 2.jpg Chata Kostka pohled 1
Kostka 1.jpg Chata Kostka pohled 2

A jak to vypadá v chatě Kostka vevnitř?

Dřevěné obklady....nádherný výhled a odsunutím dvojnásobného HS portálu se propojí chata s okolním prostorem...

Kostka 3.jpg Chata Kostka pohled ven :-)

Chata II –ZÁKLADNA

Jednopodlažní chata vyjadřuje svobodu spojenou s chatařením a pobytem přírodě. Přízemí nabízí klasické zázemí v podobě kuchyňky, koupelny a obytného prostoru s kamny. Velké posuvné okno umožňuje narušit hranici vnitřního prostoru a okolí, spojení s přírodou může být ale v tomto případě ještě intenzivnější. Patro totiž nahrazuje střešní plošina nabízející unikátní pohled na krajinu z nového úhlu a špetku dobrodružství, protože tento prostor přímo vyzývá ke spaní pod širým nebem a pozorování noční oblohy.

Základna 1.jpg Chata Základna pohled 1
Základna 2.jpg Chata Základna pohled 2

Chata III –ŠTÍT

Chata představující dokonalé útočiště v přírodě. Design inspirovaný horskou chatou  v jedné části ukrývá sklad a hygienické zázemí, nad nímž je patro s prostorem pro spaní a osobní věci. Ve druhé polovině je otevřený a vzdušný obytný prostor s kuchyňkou a krbem. Vyklopená okenice sebevědomě zastřešuje terasu, přes níž při otevřeném okně interiér plynule přechází do okolí.

štít 2.jpg Chata Štít pohled 1
štít 1.jpg Chata Štít pohled 2
štít 4.jpg Chata Štít pohled na spací patro

Každá z designových chat disponuje kromě velkých posuvných prosklených ploch směřujících do přírody i krytým zápražím vhodným pro posezení téměř za každého počasí. Přístřešek poskytuje bezpečí před ostrými paprsky slunce i letními dešti bez nutnosti uchýlit se do vnitřních prostor.

Jako stavební materiál je vždy voleno dřevo, a to jak na konstrukci, tak na všechny povrchy i na tepelné izolace. Na vnitřní povrchy je použito exkluzivní jedlové dřevo s jemnou kresbou bez suků, fasáda je pak provedena z modřínu, který je odolnější vůči povětrnostním vlivům. Z chatky se tak stává celodřevěný objekt, který z přírody vzešel a zase se do ní vrací.

Díky využití čistě přírodního dřeva bez umělých materiálů a lepidel je Chytrá chata šetrná k životnímu prostředí a 100% recyklovatelná.

Materiál se schopností trvalého koloběhu života, krásný na pohled i dotek, tvárný i pevný, barevný a elegantní. Tradiční a přitom stále splňující současné nároky.

Rychlá montáž, profesionální provedení, kvalitní a neotřelý design respektující přírodu. To vše nabízí společnost Chytrý dům s.r.o. Jeden smluvní partner, který vám zajistí vše potřebné – od návrhu po hotovou stavbu. Využijte naše dlouholeté zkušenosti z celého procesu výstavby a ušetřete svůj čas i starosti.

Opalovaná prkna.jpg Fasáda ze silně opalovaných prken
Modřín fasáda II.png Fasáda z modřínu napuštěného fermeží

DODACÍ A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Termín dodání: cca 12-16měsíců od projektu přes stavební řízení po realizaci k nastěhování

Cena: od 3mil Kč - všechny chaty jsou zakázkově projektovány na míru

Poptávka chytré chaty

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze