Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

Nebudete zaskočení, až se vás zeptají:

Chcete mít váš dům s difusně otevřenými nebo uzavřenými konstrukcemi?

Možná jste se s touto otázkou už setkali, možná netušíte na co vás ptají. Odpověď  by nemělo být Necháme si poradit či To rozhodne projektant. Stačí jen pochopit o co se jedná, není to vůbec složité jak se zdá. Takže čtěte dál…. :-) jsou to vaše dřevostavby...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Difusní stěna se vzduchotěsnou vrstvou z OSB desky. Důležité je prolepení spár kvalitními páskami, aby se spárami vlhkost nedostávala do stěny, kde by pak kondezovala ve vodu. Vlhká izolace pak neizoluje a dřevo může začít hnít.

 

Malý příměr pro lepší pochopení co se děje ve stavbě při bydlení.

Když jdete ven, oblékáte se, většinou si vezmete takové oblečení, aby vám bylo příjemně a zbytečně jste se nepotili. Případně si oblečete funkční prádlo. To odvede pot/vlhkost od těla do vrchních vrstev oblečení. Odtud se pak vlhkost odpaří a tím se spodní vrstvy vysušují. Vy jste pěkně v suchu a teple. Drtivá většina lidí už tuto zkušenost má.

Podle měření bylo zjištěno, že 90% vlhkosti z těla odchází dechem (pokud jste v klidu), nepoměrně menší část pak povrchem těla – kůží. Napadlo by vás obléknout si, pokud neprší na sebe něco nepromokavého a neprodyšného? Asi ne. Po delší době oblečení v pláštěnce zjistíte, že je vám dost vlhko na těle, i když pláštěnka není děravá. Funguje totiž jako parozábrana. Prostě se na ní vysráží vlhkost postupující od těla ven, vrstvy oblečení jsou navlhlé či dokonce mokré a sucho a teplo už vám určitě není.

No a podobné je to v domě. A je jedno, zda se jedná o dřevostavby nebo zděné domy. Velká část vlhkosti se odvede z domu či bytu větráním. Okny nebo řízeně přes ventilaci/rekuperaci. V domě by však měla vždy nějaká vlhkost ve vzduchu zbýt, aby se dobře dýchalo. A tato vlhkost je přijímána stěnami domu. Ze stěn se odpařuje zpět do vzduchu, ale také se posunuje dál dovnitř stěn. To je stejný jev, který probíhá ve funkčním oblečení.

A co vy, chcete mít svůj dům oblečený do pláštěnky tzn.difusně uzavřený nebo do funkčních vrstev tzn.difusně otevřený?

 

Příště si řekneme, jak zaručit dlouhou životnost vaší stavbě - tedy jak ochránit vaši investici $$$$

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze