Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat

Kdo jsme a čemu věříme

Proč jsme založili v roce 2009 společnost Chytrý dům s.r.o.? Pracovali jsme v různých stavebních firmách a projekčních ateliérech. Měli jsme však svou vizi. Chtěli jsme lidem nabídnout opravdu kvalitní zdravé bydlení. Pro lidi je investice do vlastního domu největší investicí života a obvykle plánují v domě po zbytek života bydlet. To nás zavazuje.

Začátky byly hodně náročné, měli jsme své jasné představy o vysokém standardu provedení staveb, projektů a služeb jako celku. Dalším zásadním bodem bylo (a stále je) dodržování domluvy s klientem. Pokud se nám někdy stalo, že jsme domluvu nemohli dodržet, otevřeně jsme to přiznali a nesnažili se to ututlat, byť to nebylo pro nás příjemné. Je to však férové. Pracovali jsme přes 12 hodin denně, bavilo nás to a chvíli se to dalo. Všichni klienti byli spokojení a nadšení z našeho přístupu a ze staveb které jsme jim zrealizovali. Zakázek přibývalo.

Hledali jsme nové kolegy a pracovníky, kteří ze srdce chtějí dávat to nejlepší možné. Nakonec jsme je potkali a rozšířili firmu. Postupně ji budujeme pomocí podobně smýšlejících lidí. Někteří jsou v projekčním ateliéru, jiní na stavbě. Více jsme se zaměřili na detaily a na celkové souvislosti stavění a zdravého bydlení. Můžeme s klidným svědomím prohlásit: “Pomáháme lidem zdravě bydlet.”  Spolupracujeme s experty v oblasti baubiologie, Feng-shui a na odstraňování negativních zón, učili jsme se u světově známé Mary Diamond.

Vlastní bydlení může být investicí, pouze pokud je dům navržen správně.Tehdy je v něm dostatek energie a podporuje tak své obyvatele. Jinak je dům pouze velkým životním výdajem.

Jsme držitelé mezinárodních certifikátů Projektant pasivních domů z PHI Darmstadt, autorizovaný inženýr pro pozemní stavby, energetický expert MPO.  

   

Jako první jsme měli v ČR certifikát: Projekt domu a Stavba rodinného domu od Centra pasivních domů.

Vedení firmy s W.Feistem , zakladatelem PHI Darmstadt a propagátorem myšlenky úsporných domů, na mezinárodní konferenci v Německu 2014 

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze