Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.

Architekt, návrh a projekt. Stavba domu a smlouva o dílo. Na co si dát pozor, abyste neprodělali statisíce. 

Budete překvapení, až se dozvíte co vše je třeba ohlídat, kolik času trvá příprava a stavba samotná 

Bonus - seznam pro zaškrtávání udržuje přehled o tom, co je hotovo a co je ještě třeba udělat


Patrový rodinný dům Stará Boleslav

Ekologický úsporný pasivní rodinný dům se zahradou, dřevěná paluba, fotovoltaika na střeše a dotace z programu zelená úsporám ve výši 0,5 mil Kč – takový dům by chtěl mít každý. Po dokončení stavby nás těší radost klienta z jeho nového domova.

Architektonický návrh: Ing. Arch. Markéta Filipová, Chytrý dům s.r.o.                                                           Projekt a realizace: Chytrý dům s.r.o.

 

ing.Petr Filip Chytrý dům s.r.o.
02_StB_štít tráva.jpg 01_StB z ulice.jpg

Rekonstrukce patrového domu ve Statenicích

Dobře navržená a provedená rekonstrukce domu může nabídnout komfort bydlení odpovídající 21. století.

Tým Chytrého domu se nebojí ani rekonstrukcí. U tohoto domu jsme provedli dostavbu druhého patra ze dřeva, přičemž ve spodním patře zůstalo původní zdivo. Základními kameny energetického konceptu jsou velkoryse řešený interiér, kompletně zateplená obálka domu, větrání s rekuperací tepla a tepelné čerpadlo vzduch/voda pro vytápění a ohřev teplé vody. Díky nim je dosaženo parametrů pasivního domu.

Architektonický návrh: H3T
Interiéry: Martina design
Energetická koncepce, realizace dřevěné části domu: Chytrý dům

ing.Petr Filip Chytrý dům s.r.o.
Statenice celkový pohled.jpg Statenice dřevěný obklad.jpg Statenice terasa.jpg
Statenice int kuchyně.jpg Statenice int patro.jpg Statenice int přízemí.jpg

Patrový rodinný dům s vikýři, Brtnice, střední Čechy

Snili jsme o velkém domě s velkou hezkou zahradou, o domě s nízkými náklady na bydlení, nechtěli jsme slevovat z kvality a z vyšších technických standardů. Po prvním roce bydlení jsme se vším spokojení, za nejlepší považujeme příjemné a zdravé mikroklima v domě.

V domě jsou vnitřní stěny vyplněné hliněnými cihlami, některé jsou z cihel vyzděné. Topení je teplovodní stěnové v hliněné omítce. Akumulační kamna a řízené větrání.

Marek Pokorný majitel domu
Brtnice 1.jpg Brtnice 3.jpg
Brtnice 2.jpg Brtnice 4.jpg

Přízemní rodinný dům, Dobříš, střední Čechy

Krásný dům na krásném místě... tak lze jednoduše vystihnout tento projekt. Tento rodinný dům se nachází na jižním svahu nad městem Dobříš. Z pozemku jsou krásné výhledy směrem na jih na město a na západ na Brdy. Dům je navržen tak, aby z něj byly výhledy do těchto míst zachovány. Většina prosklených ploch je tedy orientována k jihu a západu. Na jižní a západní části domu je pak zhotoveno kryté "zápraží", které propojuje dům s okolní krajinou. Dům má jednoduchou kompaktní hmotu se sedlovou střechou s plechovou střechou a fasádou. Zápraží zakousnuté do této hmoty má všechny povrchy ze dřeva. Dům je jednopodlažní s několika "mezipatýrkama", které rozšiřují obytný prostor.

Stavebně energetický koncept je založen na dodržení pasivního standardu kvalitním stavebním řešením. Zbylá energie je pak do domu dodána kompaktní jednotkou NILAN COMPACT s miniaturním tepelným čerpadlem na ohřev TV a přitápění. Potřeba energie pro kompaktní jednotku je pak ještě snížena použitím sprchového výměníku se zpětným ziskem tepla z odpadní vody. Zároveň je na střeše instalován fotovoltaický systém s výkonem 3,7 kWp. Provoz tepelného čerpadla kompaktní jednotky je synchronizován s výrobou energie fotovoltaickým systémem, což významně zvyšuje efektivitu celého systému a snižuje potřebu "neekologické" elektřiny ze sítě.

Článek o tomto domě si můžete přečíst na webu idnes.cz

ing.Petr Filip projektant domu - Chytrý dům s.r.o.
KRYTÉ ZÁPRAŽÍ    Dobříš 2016 1.jpg VÝHLED ZE ZÁPRAŽÍ DO KRAJINY  Dobříš 2016 2.jpg CELKOVÝ POHLED NA DŮM   Dobříš 2016 3.jpg
VÝHLED SKRZ ZASKLENÍ ZÁPRAŽÍ Dobříš 2016 4.jpg NAD KUCHYNÍ JE HOVÍTKO   Dobříš 2016 5.jpg KOMBINACE HLADKÉHO POVRCHU A DŘEVA   Dobříš 2016 6.jpg

Pasivní rodinný dům v městě Slaný od architekta ze Singapuru

Pasivní dům ve Slaném navrhl pro svého bratra architekt Lukáš Drasnar. Standardní spolupráce klienta a architekta to ale nebyla. Jednak díky příbuzenskému vztahu, jednak i tím, že se veškerá jejich komunikace odehrávala na dálku a návrhy vznikaly vzahraničí. Přesto se ve spolupráci s realizační firmou Chytrý dům podařilo vyprojektovat a postavit pasivní
stavbu podleevropských standardů, ve které se snoubí minimalismus,moderní architektura a ekologie.

A jaký mám sám klient "pocit" z proběhlého dobrodružství s CHD?

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba.

Kolíkovej strop je super, i když by třeba někomu stačil na stropě SDK a tudíž levnější skladba stropu. 

Při porovnání bydlení v dřevostavbě a v cihlovém domě pociťuje majitel
jako alergik výrazný rozdíl v četnosti výskytu potíží. Chytrý dům po dokončení výstavby dokonce nabídl a provedl nalezení a zablokování geopatogenních zón.

Článek o tomto domě si můžete stáhnout a přečíst zde.

manželé Drasnarovi majitelé
_MG_5960.jpg _MG_5971.jpg _MG_5958.jpg
_MG_6003.jpg _MG_5995.jpg _MG_5985.jpg

Pasivní rodinný dům se 2 bytovými jednotkami, Krakov střední Čechy

„Je to náš domov podle našich snů a představ, ve kterém se hezky bydlí. Jako bonus máme nízké náklady na vytápění a dobrý pocit, že příliš nezatěžujeme životní prostředí.“

„Chtěli jsme dům, co nejvíce ekologický, úsporný a z přírodních materiálů. Pasivní dřevostavba byla tedy nejblíž našemu ideálu.“

„Potěšila nás preciznost s jakou s námi v Chytrém domě řešili nejmenší detaily stavby domu a také vstřícnost při řešení vzniklých problémů.“

„Díky rekuperaci máme stále čerstvý vzduch, aniž by se muselo větrat okny. To je velmi příjemné a pohodlné.“

manželé Žákovi majitelé
2015-07-07 13-11-03 - DSC_0104_U.jpg 2015-07-07 13-03-03 - DSC_0075_U.jpg 2015-07-07 13-01-20 - DSC_0067_U – kopie_01.jpg
2015-07-07 13-58-31 - DSC_0198And2more_fused_upr01_upr barvy_02.jpg 2015-07-07 13-34-45 - DSC_0151And2more_fused_upr01.jpg 2015-07-07 13-18-51 - DSC_0132_U.jpg

Přízemní pasivní rodinný dům pro manželský pár na důchod, Slatina, severní Morava

Konečně máme domek na vesnici, jak jsme si přáli. Klid, pohoda, zahrada a dům o který se nemusíme starat. Jsme moc rádi, že nám důchod stačí na pokrytí nákladů domu. Dal jsem si měřáky na topení, větrání a ohřev vody a jsem sám překvapen jak malá je spotřeba. Jednou jsem si hrál s nastavením systému, něco se pokazilo. Spotřeba hned stoupla, tak jsem volal servis Nilanu. Nastavili jsme to po telefonu zase správně a spotřeba zase byla OK. Jsem rád, že jsem to zjistil hned a ne až při vyúčtování na jaře.

p.Miroslav Riška majitel
01_Slatina_uvodni.jpg 01_Slatina.jpg Slatina 1.jpg

Velkorysý moderní pasivní patrový rodinný dům, Vodslivy, střední Čechy

vodslivy ext2.jpg vodslivy int3.jpg Vodslivy ext.3.jpg
vodslivy int1.jpg vodslivy ext1.jpg vodslivy int2.jpg

Pasivní patrový rodinný dům, Dubeč, střední Čechy

Ze stavění jsme měli trošku „vítr“. Ze všech stran se na nás valily špatné zkušenosti přátel, ale šli jsme do toho. Postupně jsme nejdříve koupili pozemek a po pár letech začali zařizovat věci kolem stavby domu a vybírali jsme styl, který se nám líbí. To nás zavedlo k architektovi Černému a potažmo ke stavební firmě Chytrý dům.

Vše je o lidech a v CHD jsou šikovní, zapálení a chytří. Nedělají z lidí ….. a vše jim vysvětlí. Nejlepší je, že přemýšlí i za vás ;). To je něco, co se jen tak nevidí.

Výstavba byla naprosto v pohodě. Řemeslníci (češi) také velice šikovní.Nejvíce jsme se obávali toho, že při stavbě přijdeme o nervy. S tím souvisely i obavy o to, abychom dobře odladili smlouvu, kdyby začaly nějaké problémy. Je jasné, že smlouva je smlouva, ale když fungují vztahy, je to veliký bonus. Trochu jsme se obávali i řemeslníků z ciziny, ale marně. I na stavbě bez přítomnosti pana Komňackého se dalo vše vykomunikovat. Řemeslníci předali výše a už to jelo. Jednoznačně Chytrý dům doporučujeme dál i svým známým. Víme, že vztahy s těmi, kterým jsme poradili, to určitě nepokazí.

manželé Rygerovi majitelé
Dubeč z ulice.jpg Dubeč terasa.jpg Dubeč ext 3.jpg
Dubeč ext 5.jpg Dubeč ext 4.jpg Dubeč ext 6.jpg

Chcete i vy mít pěkný komfortní dům? 

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme radostně zrealizovat váš sen o bydlení.

Sledujte zajímavé aktuality na Facebookuwww.facebook.com/chytrydum/


 

Pasivní patrový rodinný dům, Řevnice, střední Čechy

Klient - architekt si koncept domu navrhl sám. Pozemek, který byl za dobrou cenu a blízko Prahy, byl ale na severním svahu a měl nevhodné podloží pro základy. Chytrý dům s.r.o., který dům projektoval i stavěl vše technicky dořešil. Vznikl tak pěkný pasivní dům i na severním svahu. Dům je založen na pasech a první podlaha je provětrávaná. Přízemí je 2 úrovňové a část je otevřena až do střechy. Je to velmi příjemné a paní sochařce se v ateliéru krásně tvoří. 

2015-11-06 13-17-00 - DSC_0071_04.jpg 2015-11-06 12-30-38 - DSC_0017_02.jpg 2015-11-06 12-48-28 - DSC_0024And3more_tonemapped.jpg
2015-11-06 13-21-14 - DSC_0084.jpg 2015-11-06 13-03-01 - DSC_0055And3more_tonemapped_03.jpg

Úsporný patrový rodinný dům, Olešná, střední Čechy

Investor si našel malý pozemek za Prahou a chtěli navrhnout a postavit dům pro 4člennou rodinu za sumu peněz měl k dispozici. Bylo dost těžké vyladit velikost domu, technické řešení, vzhled domu a zadané finance. Podařilo se, dům stojí, klienti spokojeně bydlíProjekt a hrubou stavbu udělal Chytrý dům s.r.o. Pak si dům dodělávali svépomocí. Investor je stavař, takže to úspěšně zvládli.

Při jednání s Chytrým domem nás potěšila rychlost zpracování projektu pro stavební povolení, rychlost výstavby a bezproblémovost. Co se na kontrolním dnu během stavby domluvilo, to platilo a stavba rychle ubíhala dál, případné nejasnosti a změny se předem prodiskutovali.

manželé Křížovi majitelé
Olešná ext 3.jpg Olešná ext 2.jpg Olešná ext 1.jpg

Pasivní patrový rodinný dům, Vřesina, severní Morava

Tento pasivní dům navržený dle Feng Shui byl jako první stavba v ČR certifikován od Centra Pasivních domů. Dům má pultovou střechu tvořenou vazníky, jako krytina je použita svařovaná folie mPVC Protan. Na fasádě je omítka v kombinaci s modřínovým obkladem.

Vřesina 2.jpg Vřesina 1int.jpg Vřesina 1.jpg

Chcete mít také komfortní dům? Pasivní nebo úspornou dřevostavbu vám rádi navrhneme a postavíme za finance, které máte k dispozici. Kontaktujte nás pro domluvení první nezávazné schůzky ZDARMA.

Kontaktujte nás

Sledujte zajímavé aktuality na Facebooku: www.facebook.com/chytrydum/

Nahoru                                                                                                                          Zpět na Služby

Zkušenosti klientů

Projekce, super, dostatek času, probrali, jsme co bylo potřeba. A samotná stavba - chlapi jsou velmi příjemní, profesionální, bezprostřední... není co vytknout

manželé Drasnarovi Slaný

Moc nás potěšila rychlost a vstřícnost jednání firmy Chytrý dům. Jejich vyšší ceny jsme na základě doporučení skousli :-)  Potěšila nás kvalita odvedené práce. Určitě firmu doporučujeme. 

Manželé Valentovi Mnichovice

Příjemné jednání a ochota, tesaři byli velice šikovní, pracovití a rychlí. Při práci přemýšleli a to není u mnoha řemeslníků obvyklé. 

Doporučili byste Chytrý dům s.r.o. svým známým?  …rozhodně ANO

manželé Vorlíčkovi Tuchlovice

Chytrý dům jsme oslovili na základě doporučení CPD v době, kdy jsme za sebou měli několik měsíců neúspěšného hledání firmy, která bude schopná navrhnout a postavit kvalitní pasivní dřevostavbu podle našich představ. 

Se spoluprací s Chytrým domem jsme naprosto spokojení. Od vyvážené smlouvy, po šikovné tesaře, všechno provázelo vstřícné jednání. Líbila se nám i možnost sladit projekt domu s principy Feng Shui. 

manželé Hoblíkovi Olešná - realizace 2017

Už ho máte? Tyto rady a seznam ušetří nervy i statisíce. 

Stavíte jednou za život, snižte riziko a zvyšte svou jistotu dobré stavby vašeho domu

Zjistěte si důležité věci dřív, než se do projektu či stavby vůbec pustíte. Ušetříte si čas, nervy a peníze