Jak stavíme

Proces stavby našich chytrých staveb a proč zrovna dřevo?

Kontaktujte nás

Proč dřevo?

Dřevo je krásné na pohled i na dotek a přestože jde o tradiční materiál, splňuje vysoké nároky moderního bydlení. Na stavbu našich domů používáme výhradně sušené a hoblované dřevo, které po zabudování už nikterak nemění svůj tvar.

Dům, který dýchá = Domov pro mnoho generací

Naše konstrukce navrhuje difuzně otevřené. Dřevo tak může „volně dýchat“ a tím je vyloučena jeho degradace. To zajistí dlouhou životnost stavby, což ukazují příklady japonských dřevostaveb, které jsou mnohdy staré i 500 let.

V souladu s přírodou

Používáme materiály, kterou jsou šetrné k přírodě  – z trvale obnovitelných materiálů jako dřevo a hlína či z recyklovaných surovin jako skelná vata. Neprodyšné folie a polystyren využíváme jen v omezené míře tam, kde to dává smysl s ohledem na dlouhou životnost stavby.

Funkční originál

Rádi pracujeme i s lehce nestandartními přírodními materiály, které však ještě znásobují zážitek z bydlení. Patří mezi ně například nepálené cihly, hliněné omítky a štuky či obklady z masivního dřeva. Díky nim můžeme přirozeně regulovat teplotu i vlhkost v domě.

Dům v tlustém svetru

Aby Vám dům dobře sloužil v zimě i v létě, používáme velké tloušťky tepelných izolací v obvodových konstrukcích a dřevěná okna s trojsklem. Díky dobře zateplené obálce domu dosahujeme velice nízkých provozních nákladů.
Věděli jste, že roční náklady na vytápění našich domů se mnohdy vlezou do 3000,- Kč?

Komfort na zmáčknutí čudlíku

Veškerou techniku v domě navrhujeme jednoduchou na obsluhu. Doporučujeme jeden obnovitelný zdroj tepla, který zajistí vše potřebné – teplou vodu, vytápění i chlazení.

Na čerstvém vzdchu

Čerstvý vzduch pro vaše zdraví – díky větracímu systému s rekuperací tepla si zajistíte jeho neustálý přísun s nízkými provozními náklady

Přečtěte si náš e-book
Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.
Děkujeme za váš zájem o chytré stavby.
stáhnout ebook
Nejspíše jste něco špatně zadali, zkontrolujte prosím zdané údaje.

Zavolejte nám

+420 776 485 552

Napiště nám

filip@chytry-dum.eu