Rodinný dům Dobříš

No items found.

Jednopodlažní bílý „kvádr“ se nachází v zástavbě, kde platí regulativy umožňující pouze bílé domy s plochou střechou. Zástavba z jedné strany přiléhající k lesu a z druhé navazuje na průmyslovou zonu obce, tak díky regulativám působí kompaktním dojmem.

Centrem domu je hlavní obytná místnost, na kterou pak navazují další obytné pokoje. Hlavní obytná místnost umožňuje variabilní uspořádání a v budoucnu ji bude možné rozdělit na dílčí pokoje (pracovna, předsíň, …). Tato místnost slouží i jako komunikační koridor, čímž jsou eliminovány plochy na chodby. Dům nabízí dispozici 4+kk, ze které lze v budoucnu snadno udělat dispozici 5+kk. Směrem do soukromé části zahrady je terasa krytá přesahem střechy na celu délku domu. Ta vytváří symbolické rozhraní mezi domem a zahradou a v letním období rozšiřuje plochu domu.

Díky tlaku na nízkou cenu stavby byla optimalizována i konstrukce domu. Nosná dřevěná konstrukce je viditelná stejně jako záklop z OSB desek, které jsou natřeny bílou barvou. I přesto se jedná o pasivní dům, který splní podmínky dotace. Vytápění a ohřev teplé vody je zajištěn tepelným čerpadlem, přísun čerstvého vzduchu pak zajišťuje větrací systém s rekuperací.

Architektonický návrh: 0,5 studio

Projekt, realizace stavby: Chytrý dům s.r.o.

Foto: Peter Fabo

Kontaktujte nás
Přečtěte si náš e-book
Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.
Děkujeme za váš zájem o chytré stavby.
stáhnout ebook
Nejspíše jste něco špatně zadali, zkontrolujte prosím zdané údaje.

Zavolejte nám

+420 776 485 552

Napiště nám

filip@chytry-dum.eu