Rodinný dům Řevnice

No items found.
Na začátku byl strmý pozemek, na kterém nikdo  nechtěl stavět, na konci procesu pak dům nabízející komfortní bydlení. Dům na  hraně prudkého svahu je dřevostavba v pasivním standardu pro čtyřčlennou  rodinu. Díky konfiguraci terénu jsou okna v prvním a druhém podlaží v úrovni  korun stromů zahrady, čímž odkazujeme na materiál použitý na stavbu domu.

 

Dům se  nachází na hraně strmého svahu. Je včleněn do stávající zástavby. Podélnou  osou je orientován ve směru sever/jih. Podélné stěny jsou tak orientovány na  východ (do ulice) a na západ (do zahrady). Konfigurace terénu a zástavby  neumožňuje přímé oslunění z jihu. Jižní štít je stíněn sousedním domem.

 

Dům má tři podlaží – suterén, který je  ze tří stran zapuštěn do terénu, z jedné však díky prudkému svahu  umožňuje výstup na zahradu, přízemí, kde je vstup z ulice a hlavní  obytný prostor s kuchyní a jídelnou a druhé nadzemní podlaží, kde jsou  dva pokoje a koupelnou a wc. Druhé nadzemní podlaží je otevřeno do hřebenu  střechy.

 

Konstrukční systém: lehký dřevěný skelet, obvodové  stěny z kolíkovaných nosníků,   difuzně otevřená dřevostavba, systém Chytrý dům

 

5+kk ve třech podlažích

 

Počet osob v domácnosti: 4

 

Způsob vytápění: tepelné čerpadlo pro vytápění a  ohřev TV, podlahové topení, větrací systém s rekuperací

 

Architekti: Atelier Sféra

Kontaktujte nás
Přečtěte si náš e-book
Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.
Děkujeme za váš zájem o chytré stavby.
stáhnout ebook
Nejspíše jste něco špatně zadali, zkontrolujte prosím zdané údaje.

Zavolejte nám

+420 776 485 552

Napiště nám

filip@chytry-dum.eu