Rodinný dům v Zadní Třebáni

No items found.
Dům  v Zadní Třebani je zasazen do vzrostlé zahrady a vypadá z každého  úhlu jinak. Volná kompozice oken se nedrží žádných pravidel, takže při  pohledu zvenku ani nelze s jistotou říct, jak jsou uvnitř poskládaná  patra a místnosti. Dům je situován ve svažitém pozemku bývalého sadu. Přesto  zde byly terénní úpravy minimální a dřevostavba schovaná za starou zdí  působí, jako by zde stála odjakživa.

Tomuto  dojmu napomáhá rovněž výrazná černá fasáda z opálených prken. Jsou  zpracovaná tradiční japonskou metodou Shou-sugi-ban. Ta využívá ohně ke  konzervaci dřeva, které pak odolává povětrnostním vlivům, houbám i  dřevokaznému hmyzu.

Příjemný kontrast k tmavé fasádě pak  nabízí prosvětlený interiér. Dřevo v něm na vás dýchá ze všech stran –  najdeme zde odolná dubová prkna na podlaze, světlé smrkové palubky na povrchu  stěn a nábytek z březové překližky. Vše tvoří v dokonalé souhře  zajímavě vyřešenou stavbu, která splývá s okolní přírodou.

 

Konstrukční systém: lehký dřevěný skelet, obvodové  stěny fošen 60/160 mm,  difuzně  otevřená dřevostavba, systém Chytrý dům  

Zastavěná plocha: 67 m2 

Užitná podlahová plocha: 106 m2, 5+kk  

Počet osob v domácnosti: 4 

Způsob vytápění: tepelné čerpadlo pro vytápění a  ohřev TV, podlahové topení 

Celkem vytápění a ohřev TV: 9 000,- Kč/rok (při ceně  3,5 Kč/kWh) 

Architekt: 0,5 Studio

Foto: Peter Fabo, Petr Filip

Kontaktujte nás
Přečtěte si náš e-book
Jak vyprojektovat a postavit dům bez zbytečných starostí pomocí osvědčeného postupu profesionálů.
Děkujeme za váš zájem o chytré stavby.
stáhnout ebook
Nejspíše jste něco špatně zadali, zkontrolujte prosím zdané údaje.

Zavolejte nám

+420 776 485 552

Napiště nám

filip@chytry-dum.eu